1. Volotv
  2. Spor
  3. TRT SPOR YILDIZ

TRT SPOR YILDIZ

Kayıt bulamadık...

TRT Spor Yıldız: Türkiye’nin Yeni Spor Kanalı Canlı izle

TRT Spor Yıldız, Türkiye’nin artan spor kanalı ihtiyacına cevap veren ve gençlerin spora olan ilgisini arttırmayı hedefleyen bir kanal olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye Radyo Televizyon Kurumu’nun (TRT) 16. Kanalı olan TRT Spor Yıldız, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda yayın hayatına başlamıştır.

Kanal, futboldan boksa, halterden judoya, güreşten hentbola kadar toplamda 38 farklı spor dalında yapılan müsabakaları izleyiciyle buluşturuyor. Canlı yayın olarak spor müsabakalarını izlemek isteyen sporseverler için oldukça önemli bir fırsat sunan TRT Spor Yıldız, özellikle çocukların spora olan ilgisini arttırmayı amaçlamaktadır.

TRT Spor Yıldız’ın yayın akışı, her gün farklı şekillerde planlanarak izleyiciyle buluşuyor. Yayınlanan 38 farklı spor branşı dikkatli bir şekilde takip ediliyor, sıralama ve sıralaması yapılıyor. Böylece seyirci, istediği spor müsabakasını kaçırmadan izleme fırsatı buluyor. Yayın akışını TRT Spor Yıldız’ın internet sitesi üzerinden takip etmek mümkün olup, kanalın zengin programı tekrara düşmeden seyircinin spor zevkini tatmin ediyor.

TRT Spor Yıldız, gerek test yayını döneminde gerekse normal yayın döneminde sporseverler tarafından büyük bir beğeniyle takip ediliyor. Kanalın başarılı yayınları ve güncel spor gelişmeleri hakkında canlı bilgi alabilme imkanı sunması, sporseverler tarafından oldukça beğeniliyor.

TRT Spor Yıldız’ı canlı olarak takip etmek, herhangi bir ücret ödemeden mümkündür. Türkiye’nin yeni spor kanalı TRT Spor Yıldız, sporseverler için yeni bir heyecan kaynağı olmaya devam ediyor.

TRT Spor Yıldız, Türkiye’nin artan spor kanalı ihtiyacına cevap veren, 38 farklı spor dalında yapılan müsabakaları izleyiciyle buluşturan yeni bir kanal olarak öne çıkıyor. Ücretsiz olarak takip edilebilen kanal, gençlerin ve çocukların spora olan ilgisini arttırmayı hedefliyor.

TRT Spor Yıldız kanalının tarihçesi 

TRT Spor Yıldız kanalının tarihçesi oldukça yeni sayılabilecek kadar kısa bir süreye dayanıyor. Kanal, Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun (TRT) 16. kanalı olarak 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nda yayın hayatına başladı. Kanalın oluşumunda, TRT Spor kanalında daha çok futbola yer verilmesi kararı sonrası diğer spor dallarına yönelik bir kanal ihtiyacı doğdu. Bu ihtiyaç sonucu TRT Spor Yıldız canlı yayın kanalı kuruldu ve yayın hayatına başladı.

Kanalın amacı, Türkiye'de sporun her alanına ilgi duyan seyircilere, spor müsabakalarını canlı olarak sunmak ve sporseverlerin güncel gelişmelerden haberdar olmalarını sağlamak. TRT Spor Yıldız kanalı, halterden judoya, güreşten hentbola kadar toplamda 38 farklı spor dalında yapılan müsabakaları izleyicilerle buluşturuyor. Kanal, gençlerin ve çocukların spora olan ilgisini arttırmayı hedefleyen bir kanal olarak da öne çıkıyor.

TRT'nin yeni kanalı TRT SPOR Yıldız 21 Eylül 2019 tarihinde saat 00:01 itibari ile test yayınına başladı.. TRT Spor 2 Canlı yayın en kısa sürede kesintisiz canlı yayınlarına başlayacak ve sporun keyfini yaşamaya başlatacaktır. TRT (Türkiye Radyo Televizyon) kurumunun ikinci spor kanalı TRT Spor 2 kanalının canlı yayını bizden size bir sunulmaktadır. Peki TRT Spor 2 Kanalı izlerken hangi daldaki spor yayınlarını izleyebileceğiz? Bu soruya verilecek cevap Amatör branş diye bahsedilen tüm spor dallarıyla ilgili canlı yayınlar, haberler, öğretici bilgi programlarını TRT Spor 2 kanalında izleyebiliriz.